Św. Mikołaj na Poczekajce – podziękowanie !

 Za nami akcja Święty Mikołaj na Poczekajce. Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 198 paczek tematycznych i 260 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołajazebraliśmy od Darczyńców kwotę 20 000 zł.Dziękujemy również uczniom i nauczycielom ze szkół: Szkoły Podstawowej im. Chrobrego, Gimnazjum nr 7, Zespołowi Szkół Elektronicznych, Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana Sobieskiego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków 96 paczek. Dziękujemy również grupom duszpasterskim za pomoc w zorganizowaniu czwartkowej Wigilii dla samotnych z naszej parafii. Niech to dobro, które popłynęło z Waszych serc będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

 

 W dniu 22 grudnia już po raz dziwiąty odbyła się Wigilia dla osób samotnych z parafii. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. rozpoczęło się spotkanie wigilijne w odświętnie udekorowanym klasztornym refektarzu. Przy wspólnym śpiewie kolęd i w miłej atmosferze przy wigilijnym stole cieszyliśmy się darem spotkania. W spotkaniu uczesniczyło ponad 80 osób. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii „Poczekajka” i poszczególnym grupom duszpasterskim – za przygotowanie tego spotkania. Dziekujemy za piękny śpiew młodzieży oraz dorosłym, a sponsorom za materialne wsparcie tego dzieła.

Dzięki wsparciu wierych wyrażonym poprzez produkty żywnośąciowe przyniesione podczas rekolekcji udało sie zrobić 100 paczek dla rodzin potrzebujących.