Rodzinny Festyn parafialny na Poczekajce za nami !!

 

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka wraz z naszą parafią, zorganizowały na ogrodzie klasztornym święto naszej parafii. Co roku to święto było łączone z Dniami Parafii i odpustem patronalnym Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka. W tym roku odpust wypada już w wakacje, dlatego pomysł, aby Festyn odbył się w pierwszą sobotę po dniu dziecka.Dzięki Bożej opatrzności, pogoda dopisała i wszystkie zaplanowane atrakcje na powietrzu mogły dojść do skutku Przez kilka godzin nasz ogród wypełniło kilka tys. osób. Bardzo dużo rodzin z małymi dziećmi. Każdy znalazł tu miejsce dla siebie.

 

 

 

O godzinie 12.00 festyn rozpoczął się wręczeniem Pucharu Niepokalanej w ramach XVIII edycji Mistrzostw o Puchar Niepokalanej. Proboszcz parafii wraz z Adamem Kontnikiem wręczyli także medale i  nagrody. W tych mistrzostwach udział wzięło w tym roku 29 drużyn.

            Program Festynu był przygotowany przez szkoły ,które są na terenie parafii. Programy artystyczne był przygotowane z rozmachem i były też świetną prezentacją szkół. Miedzy występami poszczególnych szkól był czas na wspólną zabawę, konkursy czy tez pokaz pierwszej pomocy. Policja pokazała swój samochód operacyjny. Staż pożarna była prawdziwym hitem. Każde z dzieci chciało zostać strażakiem. Zimna fontanna wodna z wozu strażackiego była ulubiona zabawą dzieci i dorosłych w promieniach gorącego słońca.

            Było wiele atrakcji; duża dmuchana zjeżdżalnia, możliwość jazdy na kładzie czy też kucykach. W tym roku gastronomia cieszyła się duża popularnością: bigos z kuchni polowej, włoskie spaghetti przygotowane przez Siostry Kapucynki. Kuchnia kapucyńska z pierogami ruskimi, gołąbkami w sosie pomidorowym czy też własnej roboty smalec z ogórkami małosolnymi oraz żywność ekologiczna też cieszyły się dużą popularnością. Ciasto wlanej roboty przygotowane przez parafian znikało jak świeże bułeczki.

            W czasie festynu odbywała się także wielkie łowisko ( loteria fantowa), gdzie można było złowić cenne „rybki”. Natomiast łowienie  dużych ryb odbyło się na koniec festynu (telewizor, rower, deska do prasowania, cenne albumy i biżuteria).  Dochód ze wszystkich działań podjętych podczas festynu i podczas sprzedaży słodyczy Poczekajki (krówki w okolicznościowym pudelku) i słodkich cegiełek (czekolady ze specjalną obwolutą) był przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Udało się zebrać ponad 12 tys. PLN.

            Wieczorem natomiast na ogrodzie klasztornym odbył się koncert zespołu „Wolter Band”, który podrywał nogi do tańca w rytmach przebojów Abby, Boney M i     Michale Jackson.

 Trzeba być wdzięcznym Bogu i ludziom, że udało się zjednoczyć tak wiele środowisk i wspólnot działających przy naszej parafii do wykonania tego dzieła. W przygotowaniu przeprowadzeniu Festynu pomagało ponad 100 wolontariuszy z naszych grup parafialnych i wspólnot. Ci, którzy uczestniczyli w tym świecie parafii proszą o kontynuacje tej formy miłego wypoczynku i spotkań  w przyszłym roku.

 Naszymi Sponsorami w tym roku byli:

  *CARTMAX* Lublin, Fabryczna 2

 *TORELL*,  Oddział Lublin

 *Rugby Pizza* Lublin, Krasińskiego 11

  
*MIMI PIZZA* Lublin, Juranda 7   

 

 *Magic Park* Fikoland Lublin, Morwowa 1 

 

*Zakład Produkcyjny Nałęczowianka Nestle Waters Polska S.A*.

 *KidsClub* Fikoland  Lublin, Kazimierza Wielkiego 8

*PIELKARNIA*  Halina i Tadeusz Pęzioł

*Firma Cukiernicza SOLIDARNOŚĆ Sp. z o.o. – Lublin

*GAUDIUN* Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej

 „Centro-Chem” – Sp. Jawna. przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Turka 141b

*Rafael* Wydawnictwo Kraków

*Gość Niedzielny* Odział Lublin

 

 

Bardzo wam dziękujemy !!!!!