Zapraszamy na Rodzinny Festyn „Współnota to ty i ja” 2013

15 czerwca 2013 r. na „Poczekajce” w ogrodzie przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów odbędzie się Rodzinny Festyn – „Wspólnota to ty i ja”. Organizatorem jest Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”. Przygotowano mnóstwo atrakcji – zabawy sportowe, pokazy, dobra muzyka, taniec, różnorodna i smaczna kuchnia oraz liczne konkursy z nagrodami. Hasłem przewodnim imprezy będzie ekologia.

indeks2 Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin i pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

 

Festyn Rodzinny na „Poczekajce” organizowany jest już po raz siódmy. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem mieszkańców Lublina i każdego roku przyciąga kilka tysięcy gości. Zabawa rozpocznie się o godzinie 12.00 od uroczystego wręczenia nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej Poczekajka Cup2013. Następnie swoje programy artystyczne zaprezentuje młodzież i dzieci ze szkół z terenu parafii. Po południu na scenie zagości zumba i rytmy latynoamerykańskie, a o 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Toledo
i wspólna zabawa przy muzyce.

Tegoroczny festyn odbędzie się pod znakiem ekologii. Uczestnicy festynu mogą przynosić ze sobą makulaturę, butelki typu PET, puszki i nakrętki. Organizatorzy zaś będą informować o segregacji odpadów i zachęcać do tej prostej i dostępnej dla wszystkich formie dbania o nasze środowisko.

Festyn będzie obfitować w liczne atrakcje dla całych rodzin. Miłośnicy sportów będą mogli pojeździć kładami, poćwiczyć w siłowni na wolnym powietrzu, zagrać w rugby wspólnie z zawodnikami drużyny ekstraligi Budowlani Lublin, a także obejrzeć pokazy mieszanych sztuk walki. Dla nieco młodszej młodzieży i dzieci zostały przygotowane liczne gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, euro bangee, a także znakowanie rowerów, gwiazdozbiór. Na najmłodszych zaś czeka przedszkole parafialne, a w nim wiele niespodzianek i zabaw, a także przejażdżki na kucykach, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.

Dużą atrakcją dla wszystkich będą pokazy policji i straży pożarnej. Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Przez cały czas trwania festynu nie zabraknie konkursów, turniejów, a na zwycięzców i uczestników tych zabaw czekać będzie mnóstwo ciekawych i nagród.

Organizatorzy zadbali także o podniebienia swych gości. W bogatej ofercie kulinarnej będzie m.in. kuchnia pielgrzymkowa, kuchnia włoska i grill. Nie zabraknie także przysmaków ze słynnej kuchni zakonnej – spaghetti kapucyńskie, bigos poczekajkowski, pierogi Sióstr Kapucynek. W kawiarence zaś będzie można skosztować ciast domowej roboty, będą także lody, gofry, wata cukrowa i wiele innych smakołyków.

         Program Festynu „Wspólnota to ty i ja”

12.00 – 12.30 – Wręczenie nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej Poczekajka Cup2013                    

12.30 – 13.00- Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 42

13.00 – 13.30- Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im.

B. Chrobrego

13.30 – 14.00 – Prezentacja Szkoły Językowej Helen Doron

14.00 – 14.30 – Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 38

14.30 – 15.00- Program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 7

15.00 – 15.30- Finaliści tegorocznej edycji Got To Dance, tancerze formacji UDS

15.30 – 16.00 – Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 46

16.00 – 16.30- Rodzinny konkurs wiedzy o parafii

16.30 – 17.00- Program artystyczny w wykonaniu uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego

17.00 – 17.30- Program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie

17.30 – 18.00- Zumba – pokaz tańca

18.00 – Komety

19.00 – Koncert zespołu Toledo

 

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”, w Lublinie al. Kraśnicka 76 oraz Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie

 

Wsparcie finansowe: Miasto Lublin

Patronat: Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin

Patron medialny: Gość Niedzielny

 

Sponsorzy: Dom Wydawniczy Rafael; Cartmax, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Centro-Chem, Poseł do Parlamentu Europejskiego Mirosław Piotrowski, Centrum Rekreacyjno-Edukacyjne dla Dzieci Kids Club, Restauracja Rugby Pizza, Pizzeria Speed Pizza, Restauracja La Casa, Tradis, Nałęczów Zdrój, Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł, Gabo, Parys, Inergia, Salon Fryzjersko-Kosmetyczny przy ul. Wallenroda 13 w Lublinie, Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Emar, Elkabel, Sława, Spa Orkana, Lubella, Auto Service Zbigniew Ciechanek, UDS, Herbapol, Drukarnia Multipress.

 

Więcej informacji:

Waldemar Grubka  Proboszcz Parafii, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii „Poczekajka”

tel. 600407351

e-mail: stowarzyszeniepoczekajka@poczekajka.pl lub parafiapoczekajka@poczekajka.pl