Zaproszenie na Warszataty z Robertem Kościuszko - 08.09.2013 r.

W niedzielę 8 września rozpocznie się cykl wydarzeń kulturalnych w ramach działalności Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, które powstało przy naszej parafii. Przez całą niedzielę będziemy gościć Roberta Kościuszko. Bedzie nas zachęcał do akcji „Każdy tata czyta dzieciom”. Poprowadzi także Warsztaty: „Z kim przystajesz, takim się stajesz” – czyli jak sięgnąć serca nastolatka, aby przekazać mu wiarę i Boże wartości”. Warsztaty odbędą się w amfiteatrze o godzinie 17.00.

Wydarzenia organizowane w są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach projektu: Miasto Kultury. Tworzenie i upowszechnianie kultury.indeks2

 Jedną z konferencji  Roberta Kościuszki mozna zobaczyć tutaj

O autorze i pomysłodawcy akcji:

 

Nazywam się Robert Kościuszko i wraz z moją żoną Joanną przewodzimy Wydawnictwu Kościuszko. Jesteśmy małżeństwem od 17 lat, mamy czwórkę dzieci i mieszkamy w Julianowie pod Warszawą. Jestem animatorem i wiceprzewodniczącym Wspólnoty Św. Tymoteusza – rzecznikiem Przystanku Jezus.

 

Co mnie skłoniło do pisania: Kilka lat temu razem z moimi synami leżeliśmy na łóżkach w ich pokoju. Opowiadałem im te bardziej przygodowe historie ze Starego Testamentu. Najstarszy Tomek powiedział wtedy: „Tato, opowiadasz takie fajne historie, powinieneś je zapisać, aby inni tatusiowie też mogli je czytać swoim dzieciom. To była największa zachęta, jaką usłyszałem. Ponieważ od dawna miałem pewien pomysł, następnego dnia zacząłem pisać.