Zapraszamy na Rodzinny Festyn parafialny 2014 r. - 14.06.2014 r.

14 czerwca (sobota) 2014 r. na „Poczekajce” w ogrodzie, odbędzie się Rodzinny Festyn ze św. Janem Pawłem II  – „Wspólnota to ty i ja”. Organizatorem jest Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”. Przygotowano mnóstwo atrakcji – zabawy sportowe, pokazy, dobra muzyka, taniec, różnorodna i smaczna kuchnia oraz liczne konkursy z nagrodami.  Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Zaproszenie proboszcza zobacz .

Festyn Rodzinny na „Poczekajce” organizowany jest już po raz ósmy. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem mieszkańców Lublina i każdego roku przyciąga kilka tysięcy gości. Zabawa rozpocznie się o godzinie 11.00 od uroczystego wręczenia nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej Poczekajka Cup2014. Następnie swoje programy artystyczne zaprezentuje młodzież i dzieci ze szkół z terenu parafii. Po południu na scenie zagości zumba, a o 20.00 rozpocznie się koncert zespołu Bethel z Wrocławia i wspólna zabawa przy muzyce reggae. Posłuchaj

Uczestnicy festynu mogą przynosić ze sobą makulaturę, butelki typu PET, puszki i nakrętki. Organizatorzy zaś będą informować o segregacji odpadów i zachęcać do tej prostej i dostępnej dla wszystkich formie dbania o nasze środowisko.

Festyn będzie obfitować w liczne atrakcje dla całych rodzin. Miłośnicy sportów będą mogli pojeździć kładami, poćwiczyć w siłowni na wolnym powietrzu, zagrać w rugby wspólnie z zawodnikami drużyny ekstraligi Budowlani Lublin. Dla nieco młodszej młodzieży i dzieci zostały przygotowane liczne gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, euro bangee, a także znakowanie rowerów, śmiechowisko. Na najmłodszych zaś czeka kinder kraina, a w nim wiele niespodzianek i zabaw, a także przejażdżki na kucykach, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.

Dużą atrakcją dla wszystkich będą pokazy policji i straży pożarnej. Odbędą się również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Przez cały czas trwania festynu nie zabraknie konkursów, turniejów, a na zwycięzców i uczestników tych zabaw czekać będzie mnóstwo ciekawych i nagród.

Organizatorzy zadbali także o podniebienia swych gości. W bogatej ofercie kulinarnej będzie m.in. kuchnia pielgrzymkowa, kuchnia włoska i grill. Nie zabraknie także przysmaków ze słynnej kuchni zakonnej Sióstr Kapucynek- spaghetti. Bigoś poczekajkowski. Kuchania Braci kapucynów – pierogi, gołąbki itp. W kawiarence zaś będzie można skosztować ciast domowej roboty, będą także lody, wata cukrowa i wiele innych smakołyków.

Program Festynu ze św. Janem Pawłem II –  „Wspólnota to ty i ja”

11.00-11.55- rozstrzygniecie Pucharu Niepokalanej Poczekajka Cup2014

12.00 -12.30         – Szkoła Podstawowa nr 42

13.00 -13.30          – Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego

13.30 – 14.00  – ZSE

14.00- 14.30          – Szkoła Podstawowa nr 38

Występ UDS -u

15.00- 15.30          – Gimnazjum nr 7

15.30- 16.00          – Sobieski

Helen Doron

16.30 – 17.00      – IX Liceum Ogólnokształcące

17.00 – 17.30        – Zumba

18.00 – „Śmiechowisko” – nagrody głownie

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”, w Lublinie al. Kraśnicka 76 oraz Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie

Wsparcie finansowe: Miasto Lublin  Urząd Marszałkowski

Patron medialny: Gość Niedzielny, Niedziela, Radio eR, Radio Lublin, TVP Lublin, Kurier Lubleski, Nasze Miasto.pl, Zwastun.

Patronat Honorowy: Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski z Małżonką, Minister Prowincjalny O. Andrzej Kiejza, Rektor KUL prof. dr hab. Antoni Dębiński, Marszlaek Województwa Lubleskiego Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk, Przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Kowalczyk.

Sponsorzy: Dom Wydawniczy Rafael; Cartmax, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Centro-Chem, Poseł do Parlamentu Europejskiego Mirosław Piotrowski, Centrum Rekreacyjno-Edukacyjne dla Dzieci Kids Club, Restauracja Rugby Pizza, Pizzeria Speed Pizza, Restauracja La Casa, Tradis, Nestle Woters, Piekarnia Halina i Tadeusz Pęzioł, Gabo, Parys, Inergia, Zakład Fryzjersko-Kosmetyczny przy ul. Wallenroda 13 w Lublinie, Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Emar, Elkabel, Sława, Spa Orkana, Lubella,  IPN, WOKA,  La J’adore Instytut Urody  Agata Maj, MOPR Filia nr 3, Lubleskie Smakuj Życie.