Spotkanie z himalaistą Jackiem Telerem - 21.05.2015 r.

Góry droga do Nieba – kulturowy i religijny wymiar wspinaczki – spotkanie dla młodzieży z himalaistą Jackiem Telerem w IX  Liceum ogołnoksztalącym im. Mikołaja Koeprnika. Spotkania odbędą sie w czwartek 21 maja o godzinie 11.00 i 15.30.  Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane jest  przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka” w ramach projektu w ramach projektu „Z Kulturą do Nieba” realizowanego przez Franciszkańskie Centrum promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie przy wsparciu Finansowym  Miasta Lublin.

 

 Jacek Teler – pomysłodawca i organizator ponad 70 wypraw i trekkingów na czterech kontynentach, do których często zaprasza początkujących, autor wejść na dziewicze szczyty oraz wędrówek i włóczęg po dzikich rejonach Syberii i post-sowieckiej Azji Centralnej, a także Kaukazu, Nepalu, Pakistanu, Tybetu, Chin, Równikowej Afryki, Argentyny, Brazylii i Chile, ekspert w temacie gór byłego ZSRR, z wykształcenia filozof i terapeuta związany z PAT w Krakowie i młodzieżowymi ośrodkami wychowawczymi dla nieletnich i bezdomnych.

Patronat honorowy objęli:

 O.Andrzej Kiejza –  Minister Prowincjalny