Koncert „Piramidy” na Poczekajce - 10.12.2015 r.

Kolejne wydarzenie w ramach projektu projektu: Z kulturą do Nieba – IV edycja Rozmowa z piramidami” –  koncert piosenek w nowoczesnych i dynamicznych aranżacjach z tekstami polskich poetów okresu romantyzmu: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida i Adama Asnyka. W programie znalazły się kompozycje do największych tekstów: można usłyszeć m.in. „Romantyczność” Mickiewicza czy „Testament mój” Słowackiego.

  Koncert odbędzie się 10 grudnia 2015 r.  – o godzinie 10.30  w amfiteatrze na Poczekajce. Wstęp wolny.

Wydarzenie realizowane jest przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie w ramach projektu „Z Kulturą do Nieba” – IV edycja. Wydarzenie organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.  

 Skład zespołu: 

Piotr Kajetan Matczuk – wokal, instrumenty klawiszowe 

Dawid Lipka – trąbka 

Tomasz Paszko – perkusja 

Piotr Augustynowicz – gitary 

Tomasz Imienowski – bas

 

Koncert upamiętnia rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i odbywa się z okazji Lubelskiego Festiwalu Słowa i Muzyki im. Przemysława Gintrowskiego „Niepokorni” 10 grudnia 2015 r. o godz. 10.30 w amfiteatrze. Występ zespołu „Rozmowa z piramidami” poprzedzi krótka prezentacja poświęcona stanowi wojennemu przygotowana przez uczniów Gimnazjum nr 7 w Lublinie.

 

 

Patronat honorowy objęli:

 O. Andrzej Kiejza –  Minister Prowincjalny