Widowisko KOLEJKA PO WOLNOŚĆ – Teatr Piosenki z Warszawy - 12.12.2021 r.

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w ramach projektu XIV edycji „Z Kulturą do Nieba” – Widowisko „Kolejka po wolność” w wykonaniu Teatru Piosenki z Warszawy z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

  Wprowadzenie STANU WOJENNEGO w Polsce, 13-go grudnia 1981 roku, było wyraźnym sygnałem, że komunistyczna władza nie zawaha się użyć siły, by zablokować wszelkie próby demokratyzacji życia publicznego, podejmowane przez rosnący w siłę NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Czterdziesta rocznica tego wydarzenia skłania do przypomnienia faktów i próby odtworzenia atmosfery tamtych dni.

  Widowisko „Kolejka po wolność” jest słowno- muzyczną podróżą do początku lat 80-tych XX-go wieku. Jednym z najbardziej charakterystycznych zjawisk tamtych lat były kolejki. Ludzie stali w nich dniami i nocami, rozmawiając o wszystkim i o niczym. Z tak spędzanych godzin i przeżywanych niedogodności, rodziło się poczucie wspólnoty.

  Muzyczną część widowiska wypełnią piosenki Romana Kołakowskiego, Jacka Kaczmarskiego, Jana Krzysztofa Kelusa i innych ważnych twórców tamtego okresu.

Scenariusz i reżyseria Leszek Zduń.

  Teatr Piosenki to autorski projekt Romana Kołakowskiego. Obecnie działa pod egidą Fundacji im. Romana Kołakowskiego. Współtworzą go wybitni polscy aktorzy, wokaliści i muzycy specjalnie zapraszani do współtworzenia konkretnych projektów – od wielkich widowisk plenerowych, poprzez muzyczne spektakle teatralne, aż po recitale poetyckie przedstawienia dla dzieci i wydarzenia specjalne.

Zapraszamy na spektakl w niedzielę 12 grudnia na godzinę 19.15 do amfiteatru na Poczekajce.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

 

Organizator informuje, że wydarzenie będzie archiwizowane w formie zdjęć i nagrań, które mogą być wykorzystane w celach informacyjnych, promocyjnych i statystycznych.

Przypominamy również o przestrzeganiu wymogów sanitarnych dotyczących wydarzeń w pomieszczeniach zamkniętych, prosimy mieć zakryte usta i nos, zachować bezpieczny dystans, poddać się dezynfekcji rąk a w przypadku kontaktu z osobą zakażoną lub złego samopoczucia, prosimy pozostać w domu.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym miasta Lublin.