Zaproszenie nas XI Festyn Rodzinny na Poczekajce

10 czerwca (sobota) 2017 r. na „Poczekajce" w ogrodzie, odbędzie się Rodzinny Festyn „Wspólnota to ty i ja". Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka" oraz Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu w Lublinie. Przygotowano mnóstwo atrakcji - zabawy sportowe, pokazy, dobra muzyka, taniec, różnorodna i smaczna kuchnia oraz liczne konkursy z nagrodami. Wydarzenie organizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin w ramach obchodów 700 lecia Miasta.

Zaproszenie O. Proboszcza - zobacz

Festyn Rodzinny na „Poczekajce" organizowany jest już po razjedenasty. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem mieszkańców Lublina i każdego roku przyciąga kilka tysięcy gości. Zabawa rozpocznie się o godzinie 11.00 od uroczystego wręczenia nagród uczestnikom Rozgrywek o Puchar Niepokalanej "Poczekajka Cup2017". Następnie swoje programy artystyczne zaprezentuje młodzież i dzieci ze szkół z terenu parafii. O godzinie 20.00 rozpocznie się koncert znanej gwiazdy polskiej piosenki Olga Bończyk.

Festyn będzie obfitować w liczne atrakcje dla całych rodzin. Miłośnicy sportów będą mogli pojeździć kładami, poćwiczyć w siłowni na wolnym powietrzu. Dla nieco młodszej młodzieży i dzieci zostały przygotowane liczne gry i zabawy sprawnościowe, zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, euro bangee a także będzie można wejść na ściankę wspinaczkową. Bedzie także znakowanie rowerów i Ogór św. Franciszka. Na najmłodszych zaś czeka kinder kraina a w niej wiele niespodzianek i zabaw, także przejażdżki na kucykach, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.

Dużą atrakcją dla wszystkich będą pokazy policji i straży pożarnej. Przez cały czas trwania festynu nie zabraknie konkursów, turniejów a na zwycięzców i uczestników tych zabaw czekać będzie mnóstwo ciekawych nagród.

Organizatorzy zadbali także o podniebienia swych gości. W bogatej ofercie kulinarnej będzie m.in. kuchnia pielgrzymkowa, kuchnia włoska i grill. Nie zabraknie także przysmaków ze słynnej kuchni zakonnej Sióstr Kapucynek- spaghetti, bigos poczekajkowski a z kuchni braci kapucynów: pierogi, gołąbki itp. W kawiarence zaś będzie można skosztować ciast domowej roboty, będą także lody, wata cukrowa i wiele innych smakołyków.

Prowadzenie i przebieg Festynu – 10 czerwca 2017 r. :

· 11.00-11.55- rozstrzygniecie Pucharu Niepokalanej Poczekajka Cup2017

· 12.00 -12.30 - Szkoła Podstawowa nr 38

· 12.30 – 13.00 - Strefa reklamowa i konkursowa

· 13.00 -13.30 - Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego

· 13.00- 15.00 - znakowanie rowerów – policja

· 13.30 – 14.00 - Strefa reklamowa i konkursowa

· 14.00- 14.30 - Szkoła Podstawowa nr 42

· 14.30- 15.00 - Strefa reklamowa i konkursowa

· 15.00- 15.30 - Straż pożarna i Policja i Gimnazjum Nr 7

· 15.30- 16.00 - Karatecy ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego

· Strefa reklamowa i konkursowa

· 16.00 – 16.30 - 2 piosenki Maja Mazurek i występ harcerzy

· 16.30 – 17.00 - Strefa reklamowa i konkursowa

· 17.00 - 17.30 - Magdalena Budyn-Kulik i Justyna Oleszczuk w pokazie tańców flamenco

· 17.30 – 18.15 – „Ogród św. Franciszka" – nagrody głownie

· 20.00 – 22.00 - Koncert Gwiazdy Festynu - Olga Bończyk

Patron medialny: Gość Niedzielny, Niedziela,, Nasze Miasto.pl, Zwastun.

Sponsorzy: Dom Wydawniczy Rafael; Cartmax, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Centro-Chem, Poseł do Parlamentu Europejskiego Mirosław Piotrowski, Centrum Rekreacyjno-Edukacyjne dla dzieci KIDS CLUB, Nestle Waters, , Gabo, Parys, IPN, WOKA, La J'Adore Instytut Urody Agata Maj, MOPR Filia nr 3, , MPK Lublin, MPWiK Lublin, Mazda - Matsuoka Motor Atoryzowany Dealer Mazda Al.kraśnicka 150A, Fun Sport, PUH Meritum, GROSIK. PZM Lublin, Drukarnia MULTIPRESS.

Zamknij