Grudniowe inicjatywy Stowarzyszenia

Grudzień to dla członków Stowarzyszenia PPP bardzo intensywny czas pracy i troski o dzieci ale także o osoby samotne. Juz po raz trzeci udało nam się zorganizować Św. Miklołaja na Poczekajce i Wigilię dla osób samotnych.

Święty Mikołaj na Poczekajce.

Dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu wielu osób udało się przygotować: 80 paczek dla dzieci z gminy Wilków i 190 paczek dla dzieci z naszej parafii i uczących się na terenie naszej parafii. W ramach wsparcia materialnego Pomocnik św. Mikołaja zebraliśmy od Was 8 020 zł. Dziękujemy również uczniom i nauczycielem ze szkół: Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum nr 7 i IX Liceum Ogólnokształcącego za włączenie się w pomoc i przygotowanie z własnych środków ponad 120 paczek. Niech to dobro, które popłynęło z naszych serc, będzie nagrodzone Łaską Bożą. Wielkie Bóg zapłać !!!

Wigilia dla osób samotnych

i w tym roku udało się nam zaprosic ludzi żyjących na codzień samotnie na spotkanie wigilijne w refektarzu klasztornym. Spotkanie to poprzedziła Msza św. o godzinie 18.00 w kościele. Wieczerzę wigilijną uświetniła młodzież i dorośli, którzy utworzyli zespół śpiewaków kolędowych. Dzieki pomocy wielu grup duszpasterskich udalo się nam przygotować potrawy wigilijne. Na koniec spotkania wręczyliśmy ok. 70 paczek świątecznych z prezentami.

Dziękując wszystkim ludziom dobrej woli  za pomoc zapraszamy do dalszej współpracy na rzecz społeczności parafialnej.