Organizacja Rodzinnego Festynu parafialnego 2012

Trwają przygotowania do dorocznego Rodzinnego Festynu parafialnego, który w tym roku odbędzie się w sobotę 16 czerwca na ogrodzie klasztornym (w razie niepogody w amfiteatrze) w godzinach 11.30-16.30. Głównym celem naszego wspólnego świętowania jest integracja kilkunastotysięcznej parafii a także zebranie środków na wsparcie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z mniej zamożnych rodzin.

Festyn jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka” wraz z parafią. W ubiegłym roku udział w festynie wzięło kilka tysięcy ludzi. Mamy nadzieję, że i w tym razem wielu Parafian i Sympatyków naszego kościoła będzie uczestniczyć w różnego rodzaju atrakcjach. Zachęcamy do współpracy w przygotowaniu Festynu. Wiemy, że wśród naszych Parafian i  Sympatyków jest wielu ludzi szlachetnych, którzy mogą nas wesprzeć dla dobra dzieci i społeczności parafialnej.

 

 

 

Jeśli chcesz pomóc nam w przygotowaniu tego Festynu przyłącz się do nas. Potrzebujemy:

fanty (nowe przedmioty do „grzybobrania” – loterii). Firmy, które ofiarują swoje gadżety, mogą umieścić logo Firmy na Festynie lub wystawić swoje stoisko).

można przygotować ciasto i dostarczyć go w godz. 10.00 -11.00 w sobotę do organizatorów

Można wesprzeć finansowo organizację festynu, wpłacając na konto Stowarzyszenia – „akcja wakacyjna” przypominamy, że Stowarzyszenie SPPP jest Organizacją Pożytku Publicznego i można przekazywać środki materialne bez podatku.

W programie Festynu:

· „Grzybobranie”, gdzie można złowić ciekawe „grzybki”. „Prawdziwki” to komputer  i wiele cennych przedmiotów;

· występy uczniów Szkół przynależących do naszej parafii;

· pokazy straży pożarnej i sprzętu policyjnego;

· możliwość zmierzenia ciśnienia krwi, tkanki tłuszczowej oraz cukru;

· pokaz pierwszej pomocy;

· zjeżdżalnie dla dzieci;

· zabawy sprawnościowe i konkursy z nagrodami;

· turniej w warcaby;

· konkurs plastyczny” Moja Rodzina”;

· możliwość jazdy na kucykach;

· możliwość jazdy na kładach;

· znakowanie rowerów (potrzebny jest dowód zakupu roweru oraz dowód tożsamości opiekuna)

· gastronomia: bigos, grillowane szaleństwa, spaghetti, ciasta domowej roboty, sałatki owocowe i wiele różnych smakołyków;

· malowanie twarzy.