DNI PARAFII na Poczekajce 2016

 W środę  1 czerwca rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu  i Maryi za opiekę nad naszą parafią. Zapraszamy i zaćhęcamy do aktywnego udziału. Program tych dni jest następujący:

Środaszczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. o godzinie 19.00 w amfiteatrze projekcję filmu: O Objawieniach matki Bożej w  Lourdes.

Czwartekdzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.- rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy św. w amfiteatrze Sztuka „Damy i Huzary” komedia A. Fredry w wykonaniu Laboratorium Teatralnego – amfiteatr

Piątek – to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. zapraszamy do amfiteatru na wydarzenie „Śpiewać każdy może… Karaoke i zabawa dla młodzieży”.

Sobota – to Patronalny Odpust Parafialny – Niepokalanego Serca Maryi – imieniny naszej parafii. Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30. O godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 i 60-lecia rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 – której będzie przewodniczył O. Henryk Cieniuch – długoletni proboszcz naszej parafii. Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji odpustu nie będzie czuwania fatimskiego po Mszy św. wieczornej.

NiedzielaKoncert Wiosenny: DIVES IN MISERICORDIA. Wystąpi Chór Instytutu Muzyki. Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Zespól Instrumentalny kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Wydziału Artystycznego UMCS Mariusz Bogdanowicz. Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy.