Spektakl Życie zwyczajne Siostry F. - 01.10.2017 r.

Spektakl Życie zwyczajne  siostry F. w wykonaniu Teatru Pierwszego Kontaktu w  niedziele 1 października o godzinie 19.15 w naszym amfiteatrze.  To wydarzenie jest realizowane w ramach VIII edycji Z Kulturą do Nieba. Szczegóły na plakatach. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach 700 lecia Miasta.   Wstęp wolny.

Projekt  jest realizowany w ramach działań  Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej dzieki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700 – lecia miasta w 2017 roku. 

 

Życie zwyczajne siostry F. to dynamiczna opowieść o życiu codziennym św. siostry Faustyny przedstawiona na podstawie narracji znanych jej osób. Poznajemy rodzinę bohaterki, siostry, ks. Sopoćkę i świadków jej ostatnich chwil. Wszystko to podkreślone zostaje prostymi środkami wyrazu – scenografia jednocześnie pełni rolę mobilnego rekwizytu, który przemieszczany przez aktorów tworzy nowe teatralne realia, muzyka to śpiewy a cappella. Jest to uniwersalna opowieść o zmaganiach jednostki w codziennych relacjach z innymi ludźmi w obliczu spotkania z Bogiem.

Występują: Dominika Łączkowska (s. Faustyna) , Dorota Nowak (Natalia), Katarzyna Piekarczyk (Józefa), Edyta Madej/Katarzyna Chmiel (Wanda), Rafał Radliński (Stanisław), Andrzej Samborski (Mieczysław), Katarzyna Rachoń-Bardadin (Maria), Malwina Franczak (Genowefa). Konsultacje wokalne: Anna Skawińska, Małgorzata Rudnicka Foto: Łukasz Kęcik, Jarek Adamczyk Projekt plakatu: Aleksandra Kęcik Scenografia, scenariusz, reżyseria: Tomasz Załucki.

Teatr Pierwszego Kontaktu to zespół założony przez małżeństwo instruktorów teatralnych: Mariolę i Tomasza Załuckich. Teatr od 11 lat działa na lubelskim rynku teatralnym. Zrealizował kilkanaście sztuk nagradzanych na ogólnopolskich festiwalach teatralnych. Reżyser Tomasz Załucki jest stypendystą Prezydenta Miasta Lublina (z 2016 roku) dzięki którym powstał spektakl „Życie zwyczajne siostry F. ”

 

Patronat honorowy objęli: 

O.Andrzej Kiejza –  Minister Prowincjalny